یک مرد جوان ۲۸ ساله اهل کشور روسیه که با احتمال سرطان ریه مورد جرای قرار گرفت از درون بدنش یک گیاه صنوبر که در حال رشد بود خارج گردید


به نقل از  ریانووستی ،  اين موضوع زماني مشخص شد كه «آرتيوم سيروركين» ۲۸ ساله و اهل منطقه اورال تحت عمل جراحي قرار گرفت.

این مرد روس با علائمی همچون خلط خونی سرفه مزمن آزار دهنده به پزشک خود مراجعه نمود .

پزشکان بعد معاینه و انجام آزمایشات تشخیصی احتمال ابتلا به یک سرطان بدخیم مهاجم  ریه را برای او مطرح کردند و  او با این احتمال مورد جراحی قرار گرفت .

پزشکان در هنگام جراحی شوکه شدند زیرا که به جای یک توده سرطانی درون ریه این فرد با یک جوانه ۵ سانتیمتیری از گیاه صنوبر روبرو شدند .

پزشک جراح و تیم همراه او متعلق به منطقه اورال  (Urals)کشور روسیه بوده است .

جراحان و پزشكان منطقه اورال روسيه، طي يك عمل جراحي موفق شدند يك گياه از نوع صنوبر را كه داخل ريه يك مرد رشد كرده بود، از ريه وي بيرون بياورند.

اين مرد جوان به دليل داشتن درد فراوان در ناحيه سينه‌ام، به پزشك مراجعه كرده و آن‌ها با گرفتن عكس از ريه‌هايم متوجه يك توده در آن شدند، علاوه بر اين من خون بالا مي‌آوردم.

دکتر ولاديمير كاماچوف  ( پزشك  جراح اين پسر جوان )  خاطر نشان كرد : من سه بار عكس مورد نظر را بررسي و هر سه دفعه نيز اين توده را مشاهده ‌كردم. پس از آن ، اين مرد جوان را تحت عمل قرار داده و يك گياه كه بعدا مشخص شد از نوع صنوبر است، را از داخل ريه اين مرد بيرون آوردم.

وي گفت: به احتمال زياد دانه صنوبر هنگام تنفس، داخل بيني و سپس وارد ريه اين مرد شده و در داخل محيط مرطوب ريه رشد كرده است .

این گیاه صنوبر همراه با رشد خود موجب تخریب بافت ریه و سیستم مویرگی ظریف اطراف آن شده بود .

دکتر كاماچوف می گوید : گرچه تشخیص اشتباه ما موجب از دست رفتن یک  ریه این مرد شده است اما واقعا در هنگام بررسی غیر قابل تشخیص بود که این یک توده سرطانی نیست .

براستی آیا پزشکی در جهان پیدا می شود که با توجه به علائم بالینی و دیدن عکس های ریه یک فرد تشخیص رشد یک صنوبر را در محیط ریه برای او بدهد ؟!

Advertisements

About Hamid Hussain

Worked at London Educational Academy (Teacher), Went to Gawhershad Model High School, Lives in Quetta, Pakistan, In a relationship, Knows American English, Dari, Persian, Urdu, Pashto, From Jaghuri, Ghazni, Afghanistan, Born on July 17, 1991

Posted on June 9, 2009, in General, General knowledge, News, Scientific and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink. Leave a comment.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: